پانزده کاربرد هیجان‌انگیز سس مایونز که تا به امروز نمیدانستید

0
20549
Loading...
graphicstock.com

۱۵ کاربرد هیجان‌انگیز سس مایونز که تا به امروز نمیدانستید

از زمانی که پای سس مایونز به سفره‌های ایرانی باز شد تا امروز، شیوه استفاده از آن تغییرات زیادی کرده است. در گذشته ترکیب سس مایونز، آبلیمو و نمک یک چاشنی پرطرفدار برای سالادهای سرد بود. اما از وقتی سر و کله فست‌فودها پیدا شد، خلاقیت سرآشپزها هم گُل کرد و استفاده از این سس کاربردهای بیشتری پیدا کرد. حالا سس مایونز برای طعم دادن به ساندویچ‌های سرد، بعضی از انواع پاستاها، خوراک‌های فست‌فودی گرم و حتی در کنار بعضی از ماهی‌ها و غذاهای دریایی سرو می‌شود.

در این مطلب قصد داریم شما را با چند کاربرد هیجان‌انگیز سس مایونز آشنا کنیم.
۱-    اگر آدامس به موهای‌تان چسبیده است، کافی است کمی سسس مایونز را با انگشت روی آدامس بزنید تا کاملا چرب شود. حالا به راحتی می‌توانید آدامس را از موهای‌تان جدا کنید.
۲-    می‌خواهید ناخن‌های زیبایی داشته باشید؟ پیش از لاک زدن (مانیکور) انگشتان خود را به مدت ۵دقیقه به مایونز آغشته کنید. ناخن‌های شما نرم و زیبا می‌شود.
۳-    کلیدهای پیانو کثیف شده و راهی برای تمیز کردن آن سراغ ندارید؟ کمی مایونز بر روی آن‌ها بزنید، صبرکنید چند دقیقه باقی بماند و بعد با یک پارچه کتانی به آرامی آن را تمیز کنید.
۴-    می‌خواهید موهای سالم و درخشانی داشته باشید؟ مقداری مایونز را بر روی سر ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه بشویید. موهای شما نرم و لطیف می‌شوند.
۵-    یک حلقه در انگشت‌تان گیر کرده است؟ ماساژ مایونز بر روی آن به راحتی باعث خارج کردن انگشتر از دست می‌شود.
۶-    برای پاک کردن نقاشی با مداد شمعی از روی دیوار می‌توانید کمی مایونز روی نقاشی‌هایی که بر روی دیوار نقش بسته، بمالید. ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد با پارچه کتانی پاک کنید.
۷-    بهترین روش برای بلند کردن برچسب‌های چسبیده به دیوار کمد وغیره استفاده از سس مایونز است. سس مایونز را برروی برچسب بزنید، چند دقیقه صبر کنید و بعد بدون زخمی کردن دیوار می‌توانید برچسب را به راحتی جدا کنید.
۸-    برای داشتن پوست نرم کمی سس مایونز به مدت ۱۰  تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بمالید و بعد با آب ولرم صورت خود را بشویید.
۹-    گاهی اوقات بر روی ماشین مواد چسبنده‌ای مانند صمغ و غیره… چسبیده می‌شود. بهترین روش برای پاک کردن آن استفاده از سس مایونز است.
۱۰-    سس مایونز برای تسکین آفتاب سوختگی هم به کمک‌تان می‌آید. می‌توانید مقداری سس مایونز را به عنوان یک جایگزین برای تسکین پوست‌های آفتاب سوخته استفاده کنید.
۱۱-    کشتن شپش! بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند با استفاده از سس مایونز شپش‌ها را از بین ببرید. ویژگی استفاده از سس مایونز برای از بین بردن شپش‌ها، ارزان بودن و کمتر سمی بودن سس مایونز نسبت به داروهای دیگر است.
روش استفاده: نخست مایونز را به خوبی روی سر ماساژ دهید. سر را با یک کلاه پوشش دهید. به مدت یک شب بگذارید بروی سر بماند. در نهایت صبح سر خود را شانه زده و بشویید.
۱۲-    پاک کردن لکه‌های آب از روی میزهای چوبی
۱۳-    استفاده به عنوان ماسک صورت برای پوست‌های خشک در نواحی گردن و صورت و دست
۱۴-    اگر چوب یا وسایل چوبی‌تان ترک برداشته است، می‌توانید مقداری سس مایونز را در شکاف‌ها آغشته کنید. بعد از چند روز می‌بنید که خراشیدگی‌ها خیلی مشخص نیست.
۱۵-    از بین بردن صدای جیر جیر درها
و در نهایت فراموش نکنید که سس مایونز چاشنی خوبی برای سالاد و ساندویچ‌ها است.

Loading...

جواب دهید

نظر دهید
نام خود را وارد کنید