مردها به این دلایل همسر دوم میگیرند

0
2046
Loading...
Graphicstock.com

تمام دلایلی که مردان را به سمت گرفتن همسر دوم میکشاند را به شما معرفی میکنیم و بررسی میکنیم داشتن دو همسر در مردان چه تاثیری دارد ؟

چرا مردان همسر دوم میگیرند؟

عده ای معتقدند ازدواج مجدد مردان به دلایل مختلف قابل توجیه است، اما عده ای زنان را وفادارتر از مردان می دانند که با وجود ازدواج مجدد حاضر به ادامه زندگی با آنان می شوند.همسر دوم

همسر دوم

اختلالات روانی شامل اختلال مانیک یا سرخوشی و شیدایی و اختلال دون ژوانیسم یا شخصیت خودشیفته، نازایی، نبود پیوند عاطفی قوی میان زوجین، سرد مزاجی خانم ها، عدم داشتن فرزند پسر از دیگر علل گرایش مردان به داشتن همسر دوم است.
ناهید کرمی مشاور خانواده اظهار کرد:برخی از زنان با مشکل سردمزاجی مواجه بوده و متأسفانه به دنبال درمان آن نیستند که این موضوع موجب سردی رابطه بین زوجین می شود.
با وجود اینکه از لحاظ شرعی مجوز چند همسری برای عده ای فراهم است اما در جامعه ما از لحاظ عرفی مورد قبول قرار نگرفته و کاملا مخالف هستند به طوریکه کسی که به سوی تعدد زوجات می رود برچسب های منفی به او زده می شود.
به وجود آمدن ترس در زندگی فرد، اختلالات در کارکردهای روزانه، پنهان کاری و دروغ که باعث شک و تردید و سوءظن در همسر اول می شود، ایجاد اضطراب در بین کودکان در خانه، از بین رفتن جایگاه و ارزش پدر، اختلال در خواب، کم شدن کیفیت در زندگی و از بین رفتن اعتبار و آبروی مرد در بین همکاران از عوارض تعدد زوجات است.
دختران و پسران باید بسیاری از مهارت های زندگی را از پایه حتی از سنین پایین آموزش ببینند. مسائلی همچون شناخت مردان و زنان نسبت به هیجانات، عواطف و مسائل جسمانی یکدیگر آموزش داده می شود و کتاب های فراوانی در این زمینه معرفی می کنیم تا دو طرف با دید علمی و منطقی نسبت به هم وارد زندگی شوند به طوریکه این عمل باعث کم شدن مشکلات در زندگی آینده آنها می شود.
دختران و پسران در بدو ازدواج بهتر است پیش از عقد به مشاوره های خانواده رجوع کنند تا از مهارت های زندگی و پیش از ازدواج برای پیشگیری از بسیاری مشکلات برخوردار شوند.
اگر با همکاری نهادهای مختلف چنین کارگاه هایی برگزار شود، نتیجه مطلوب تری خواهیم گرفت.
به عواقب این عمل بیشتر فکر کرده و اگر امکان اصلاح رفتار از سوی همسر یا تغییر وجود دارد، موضوع را به همسرشان اطلاع دهند.
تنوع طلبی پس از اصلاح سبک زندگی از رفتارهای پر استرس به رفتارهای کم استرس کاهش پیدا می کند.

مردها به این دلایل همسر دوم میگیرند

Loading...

جواب دهید

نظر دهید
نام خود را وارد کنید