5 خاصیت فوق العاده فلفل دلمه ای که تا به امروز نمیدانستید

0
91
Loading...


graphicstock.com

5 خاصیت فوق العاده فلفل دلمه ای که تا به امروز نمیدانستید

فلفل دلمه ای رنگی فواید زیادی برای بدن دارد که ما در این مقاله به طور کامل خواص فلفل دلمه ای را برای سلامتی و لاغری، زنان باردار و کودکان، سرماخوردگی و پوست و مو شرح داده ایم.

1. تقویت رشد موها

وجود ویتامین ث در فلفل دلمه ای باعث جذب آهن و تشکیل کلاژن می شود که این امر منجر به بهبود جریان خون و تحریک طبیعی رشد موها می شود. در واقع کمبود ویتامین ث در بدن باعث خشکی و ریزش زیاد موها می شود که این ویتامین موجود در فلفل دلمه ای می تواند این مشکل را رفع نماید.

2. جوان سازی و بهبود پوست

آنتی اکسیدان های موجود در فلفل دلمه ای باعث جوانسازی و بهبود پوست می شود. همچنین کلاژن پوست را تقویت و محکم می کند. این امر باعث محافظت بیشتر در برابر آسیب ها و آلودگی های محیطی خواهد شد.

3. تقویت بینایی

جود ویتامین آ، بتاکاراتو و کارتنوئید در فلفل دلمه ای باعث تقویت بینایی و محافظت چشم خواهد شد. این منابع غنی در فلفل دلمه ای از کاهش دید و انحطاط بینایی جلوگیری خواهد کرد.

4. درمان و پیشگیری از سرطان

استرس و اضطراب های روزمره باعث تشدید خطر ابتلا به سرطان خواهد بود. اما مصرف منظم فیتونوترینت که در فلفل دلمه ای موجود می باشد، به صورت ضد التهاب عمل کرده و این خطرات را از بین می برد. ترکیبات سولفور و آنزیم های فلفل دلمه ای به جلوگیری از سرطان معده کمک می کند.

Loading...

5. تقویت قلب و عروق

وجود ویتامین B6، اسید فولیک، پتاسیم و لیکوپن در فلفل دلمه ای موجب سلامتی قلب و کاهش ریسک حملات قلبی می شود. در واقع فیبر فلفل دلمه ای موجب کاهش کلسترول در بدن شده که این امر برای جلوگیری از حمله قلبی و سکته مفید می باشد.

Loading...

جواب دهید

نظر دهید
نام خود را وارد کنید